Jak Wspólnota powinna zachować się aby zapewnić przedsiębiorcy telekomunikacyjnemu dostęp do nieruchomości?

Ustawa o wspieraniu rozwoju usług telekomunikacyjnych.

Zgodnie z art. 30 ww. ustawy właściciel, użytkownik wieczysty lub zarządca nieruchomości, niebędący przedsiębiorcą telekomunikacyjnym, jest obowiązany zapewnić przedsiębiorcy telekomunikacyjnemu dostęp do nieruchomości, w tym do budynku, oraz miejsca w budynku, w którym zbiegają się kable lub przewody telekomunikacyjne, a dostęp taki jest nieodpłatny poza poborem energii oczywiście. Zawarcie takiej umowy jest więc obowiązkiem ustawowym i stanowi czynność zwykłego zarządu (tak art. 30 ust. 4 ww. ustawy). Umowa jest szablonem stosowanym przez przedsiębiorców, opracowanym przez Urząd Komunikacji Elektronicznej i zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej UKE (uke.gov.pl) Nie zawiera klauzul postanowień niedozwolonych. W przypadku odmowy zawarcia takiej umowy, przedsiębiorca może zwrócić się do UKE, aby wydał decyzję która zastąpi taką umowę. Do umowy powinien zostać załączony schemat sieci z uwzględnieniem prac jakie chce dokonać przedsiębiorca telekomunikacyjny.

Pozdrawiamy, PROGRESLINE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>