Czy zarząd wspólnoty może bez uprzedniej uchwały wspólnoty mieszkaniowej wytoczyć powództwo przeciwko właścicielowi nie płacącemu zaliczek na koszty zarządu i media?

Tak, gdyż jest to czynność nieprzekraczająca zwykły zarząd, co potwierdził wyrok Sądu Najwyższego – Izba Cywilna z dnia 18 października 2013 r. III CZP 42/2013: ?Wystąpienie przez wspólnotę mieszkaniową z pozwem przeciwko członkowi tej wspólnoty o zapłatę sumy pieniężnej z tytułu obciążających takiego członka kosztów na rzecz wspólnoty, stanowi czynność zwykłego zarządu w rozumieniu art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokalu (Tekst jednolity: Dz. U. 2000 r. Nr 80, poz. 903 ze zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>