W jakich sytuacjach można liczyć głosy oddane pod uchwałą na zasadzie ?1 właściciel ? 1 głos??

Zasadą w głosowaniach nad uchwałami wspólnoty mieszkaniowej jest liczenie głosów według posiadanych przez właścicieli udziałów. Zgodnie z art. 23 ust. 2 i 2a ustawy o własności lokali uchwały mogą zostać podjęte w trybie ?1 właściciel ? 1 głos? w następujących przypadkach:

1. W uchwale podjętej w trybie głosowania według udziałów postanowiono, że w określonej sprawie na każdego właściciela przypada jeden głos;
2. Jeżeli suma udziałów w nieruchomości wspólnej nie jest równa 1 albo większość udziałów należy do jednego właściciela bądź gdy obydwa te warunki spełnione są łącznie, głosowanie według zasady, że na każdego właściciela przypada jeden głos, wprowadza się na każde żądanie właścicieli lokali posiadających łącznie co najmniej 1/5 udziałów w nieruchomości wspólnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>