Czy właściciela lokalu użytkowego można obciążać wyższą zaliczka na koszty zarządu?

Tak, ale tylko na podstawie uchwały wspólnoty mieszkaniowej i na podstawie ustaleń, że dany lokal użytkowy generuje określone dodatkowe koszty.

Wyrok Sądu Okręgowego w Krakowie z dnia 14 marca 2008 r. I C 1188/2007 : ?Dodatkowe obciążenie właścicieli lokali użytkowych jest dopuszczalne, jeśli rzeczywiste większe koszty ich eksploatacji jednocześnie zwiększają koszty utrzymania nieruchomości wspólnej. To zaś oznacza, że podjęcie uchwały, o której stanowi art. 12 ust. 3 uwl, winno być poprzedzone stosowną analizą, z której wynikałoby, że dodatkowe obciążenie właścicieli lokali użytkowych jest uzasadnione sposobem korzystania z tych lokali.?

Print

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>